CO Z TYMI BIUSTONOSZAMI SPORTOWYMI?

Jakie są różnice między topem sportowym, a biustonoszem sportowym?

Top sportowy jest dostępny w rozmiarach konfekcyjnych np. S, M, L, XL itd. Niestety  nie daje on odpowiedniego podtrzymania ponieważ pas obwodu jest często zbyt rozciągliwy,  jesteśmy w stanie założyć czy zdjąć go przez głowę (co oznacza, że obwód jest zbyt luźny). Z miseczkami problem jest podobny, jak dopasować rozmiar miski gdy mamy do wyboru rozmiary S, M, L itp.?

Dlaczego odpowiednie podtrzymanie biustu jest takie istotne podczas uprawiania aktywności?

Jak doskonale wiemy z lekcji fizyki, na nasze ciało (również na piersi) oddziałuje siła grawitacji. To znaczy, że to czy tego chcesz, czy nie, to Twój biust opada w dół.
Jedna pierś potrafi ważyć nawet ponad kilogram. O ile stoimy w miejscu to siła grawitacji na biust nie jest aż tak odczuwalna. Spróbuj zatem bez biustonosza wykonać serię pajacyków.... Pewnie nie spróbujesz, bo doskonale wiesz do czego zmierzam. Podskoki, ruch, wymachy nogą czy ręką sprawiają, że Twoje piersi są w ciągłym ruchu. Gwałtowny moment lotu w górę i w dół sprawia sprawia ból i dyskomfort, przez co ćwiczenia nie są już tak przyjemne. 
Ból związany z ruchem to nie wszystko, wiele kobiet mimowolnie podczas biegu, truchtu czy podskoków trzyma się za piersi, aby zminimalizować uczucie "odrywającego" się biustu od ciała. 
Podczas takich ruchów naciągana jest nie tylko skóra na piersiach, ale także wiązała Coopera.

Co to są te wiązadła Coopera? 


Twoja pierś składa się z wielu elementów, tkanki tłuszczowej, gruczołów, kanalików itp. wiązadło Coopera to taka "siatka", która trzyma zawartość Twojej piersi. Kojarzysz taką sitkę jak kupujesz kilka kilogramów ziemniaków? Porównanie może mało kobiece, ale chciałabym Ci to możliwie najlepiej zobrazować. Ten worek-siatka na ziemniaki to są te nasze wiązadła Coopera i o ile sitka z ziemniakami się nie rozciąga gdy nią machamy wraz zawartością, to wiązadła Coopera już tak. Problem polega na tym, że wiązadła Coopera nie są jak guma, owszem rozciągają się, ale nie wracają już do swojej postaci. To znaczy, że brak odpowiedniej stabilizacji biustu będzie skutkował ponaciąganą skórą, rozstępami i nieatrakcyjnym wyglądem.

Idea biustonosza sportowego.

W swojej pracy wielokrotnie spotykam kobiety i dziewczęta, które kochają sport. To kobiety, które dbają o siebie, często  jeszcze nie miały jeszcze do czynienia z karmieniem, dużymi wahaniami wagi itp. Natomiast są one bardzo nie zadowolone z wyglądu swoich piersi, pomimo młodego wieku piersi lecą mocno w dół, są bardzo wiotkie i lejące. Najczęstszym powodem jest właśnie nieprawidłowe podtrzymanie biustu lub zupełny jego brak.

Biustonosz sportowy na zajęcia z aktywności fizycznej.

Możesz mi wierzyć lub nie, ale w mojej karierze trafiła się tylko jedna klientka (!), która przyszła po dobrze podtrzymujący biustonosz sportowy dla nastolatki na WF i to tylko i wyłącznie z zalecenia nauczyciela wychowania fizycznego. Z jednej strony to bardzo przykre, że pokolenie młodych kobiet nie jest uczone prawidłowego dbania o swój biust, a przecież biust mamy jeden, on zostanie z nami na całe życie!
Z drugiej strony widzę światełko w tunelu i liczę, że oprócz białej koszulki i butów sportowych wymagany będzie także dobrze dopasowany biustonosz sportowy, który będzie wygodny, komfortowy i sprawiał, że taka nastolatka już wieku 14 lat nie będzie wstydziła się swoich piersi.

Na mój biust nie ma biustonoszy sportowych.

Rozmiarówka brafittingowa oferuje około 200  różnych rozmiarów, każda z nas jest inna, ma inną budowę ciała, czyli w skrócie: każda z nas ma inne potrzeby rozmiarowe. Pamiętamy o tym idąc do fryzjera, na zabiegi kosmetyczne czy szukając odpowiedniego obuwia. Dlaczego więc nie pamiętamy o tak istotnej podstawie jaką jest dobry biustonosz sportowy?

Ja nie używam biustonosza sportowego i jakoś żyję!

Jako ciekawostkę napiszę, że na zajęciach sportowych czy siłowni widziałam już różne wynalazki. Od staników sieciówkowych zakładanych na top sportowy, poprzez zakładanie dwóch staników jeden na drugi, aby chociaż odrobinę zminimalizować wstrząsy oddziałowujące na piersi, poprzez streczowanie piersi folią. Pamiętaj, że doby biustonosz to nie tylko kwestia wizualna i komfortowa, ale przede wszystkim zapobieganie powstawania odparzeń, otarć czy powstawania drożdzaków. Pomyśl przez co przechodzi Twoja skóra podczas ćwiczeń fizycznych gdy Twoje ciało wydziela pot, wyższą temperaturę, a do tego dorzucamy brak światła i brak przepuszczalności powietrza... Czy warto? Myślę, że tutaj odpowiedź jest oczywista.

You may also like

Back to Top